Horors

Valentine

7. ledna 2007 v 14:58 | a-soon
Rok: 2011, USA/ Austrálie
Režie: Jamie Blanks
Motto: Valentýnská přáníčka budou letos rudá jako krev.
Hrají:
Denise Richards ... (Paige Prescott)
David Boreanaz ... (Adam Carr)
Marley Shelton ... (Kate Davies)
Jessica Capshaw ... (Dorothy Wheeler)
Jessica Cauffiel ... (Lily Voight)
Katherine Heigl ... (Shelley Fisher)
Fulvio Cecere ... (detektiv Leon Vaughn)
Johnny Whitworth ... (Max Raimi)
O filmu:
Třídní otloukánek, kterému se vždy všechny hezké dívky vyhýbaly na sto honů, pokud mu ovšem nechtěly provést něco, čemu by se smála půlka školy, se letos rozhodl vrátit úder. Den svatého Valentýna je pro něj ztělesněním jeho útrap a on v tento jediný den hodlá všechen nastřádaný vztek a ponížení vrátit i s úroky. Nejlepší přítelkyně Kate, Paige, Dorothy, Lily a Shelly jsou dnes mladé ženy hledající vztah. Valentýnskou lásku, pro kterou by stálo za to umřít. Letos se jim možná jejich přání splní … oficiální text distributora

White Noise (Hlas smrti)

4. ledna 2007 v 14:18 | a-soon
Rok: 2005, Kanada / USA / Velká Británie
Režie: Geoffrey Sax
Hrají: Michael Keaton, Deborah Unger, Ian McNeice, Mike Dopud
O filmu:
Jonathan Rivers (Michael Keaton) je úspěšným architektem s krásnou ženou, spisovatelkou Annou, milujícím synem Mikem a dalším dítětem na cestě. Žije spokojeně do té chvíle, než do jeho života zasáhne tragédie. Anna se ztratí cestou do práce a později je nalezena utonulá v řece. Jonathan, šílený žalem, se odstěhuje a úzkostlivě se straní všech přátel a zbytku rodiny. Tajemný vědec Nicolas Elia přesvědčí Jonathana, že Anna vysílá signály "ze záhrobí" pomocí televizní obrazovky a rádia. Jonathan poslechne jeho rady a s pomocí nových přátel Raymonda Price a Sarah Tate se pokusí navázat spojení s manželkou. Bezděčně tak otevře dveře do jiného světa. Netuší, co tím způsobí: mrtví teď mají možnost zmocnit se ho.. (oficiální text distributora)

Creep (Metro)

30. prosince 2006 v 13:18 | a-soon
Rok: 2004,Velká Británie / Německo
Režie: Christopher Smith
Hrají: Franka Potente, Sean Harris, Vas Blackwood, Jeremy Sheffield, Ken Cambell
O filmu:
Londýn. Půlnoc. Chladný zimní večer. Kate (Franka Potente) nemůže sehnat taxi, a proto zamíří na metro. Když mírně opilá čeká na poslední vlak, na chviličku jí spadne hlava... a když se probudí, zjistí, že není sama. V panice se pokusí utéct, ale metro mezitím zamkli. V tu chvíli přijede vlak a Kate, stále ještě nervózní, nastoupí. V soupravě je zdá se jediným cestujícím. Její úleva se však změní v děs, když uprostřed tunelu vlak zastaví a její vagon se ponoří do tmy. To, co číhá v černočerném bludišti metra, je něco nepředstavitelného. Něco, co nazývá skrytou laboratoř domovem... Něco, co nechce nechat Kate na pokoji. Metro je děsivým seskokem do temného podzemí Londýna, noční můrou ukazující krajní meze holého přežití.... (oficiální text distributora)

Dog soldiers (Psí vojáci)

30. prosince 2006 v 12:55 | a-soon
Rok: 2002 Velká Británie / Lucembursko
Režie: Neil Marshall
Hrají: Sean Pertwee, Kevin McKidd, Liam Cunningham, Thomas Lockyer, Craig Conway
O filmu:
Na Skotskou vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní cvičením. Po cestě najdou tábor a v něm jenom krev a zbraně ze kterých nikdo nestihl vystřelit. Zároveň tu najdou kapitána Ryana, který jako jediný přežil. Ryanovým pomateným řečím o tom, že měl být jenom jeden, jednotka nevěnuje pozornost do té doby, než uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm nejdelší noc v boji proti tajemnému nepříteli, který si z obyčejných kulek moc nedělá.... (Isherwood)

House of Wax (Dům voskových figurín)

26. prosince 2006 v 20:42 | a-soon
Rok: 2005, USA
Režie: Jaume Collet-Serra
Hrají: Elisha Cuthbert, Jared Padalecki, Jon Abrahams, Paris Hilton, Chad Michael Murray, Brian Van Holt
O filmu:
Partička teenagerů jede na fotbalový zápas, ale zabloudí a uvíznou kdesi v lese, kde jsou nuceni přespat. Jak se tak snaží nelézt cestu zpět na hlavní silnici a zjistit, kde vlastně jsou, každý z nich se postupně dostane k Domu voskových figurín. Jak záhy zjistí, v tomto domě je vše z vosku a to nejen figuríny, ale i nábytek, veškeré vybavení a naposledy i zdi. Zkrátka je celý z vosku, otázkou ale zůstává proč celý dům vypadá tak tajemně a kdo je mistr tesař...???

Gothika

26. prosince 2006 v 20:33 | a-soon
Rok: 2003, USA
Režie: Mathieu Kassovitz
Hrají: Halle Berry, Robert Downey Jr., Charles Dutton, John Carroll Lynch, Bernard Hill, Penélope Cruz, Dorian Harewood, Bronwen Mantel, Kathleen Mackey, Matthew G. Taylor, Michel Perron, Andrea Sheldon, Anana Rydvald, Laura Mitchell, Amy Sloan
O filmu:
Doktorka Miranda Grey (Halle Berry) je psycholožkou ve Woodwardském psychiatrickém ústavu, kde se léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky. Vedoucím oddělení je její manžel (Charles Dutton). Miranda je vůči své pacientce Chloe (Penélope Cruz) a její výpovědi dosti skeptická. Jakožto racionální vědec nemůže připustit nadpřirozené jevy a tak její prapodivné vyprávění o satanistických rituálech a obcování s ďáblem považuje za jednoznačné pominutí mysli.Následuje ale rychlý sled událostí a Miranda se mávnutím proutku dostává do stejné situace jako její pacientka, které ještě včera nevěřila ani slovo. Jednoho rána se probudí v práci, avšak ne jako doktorka, ale jako pacientka obviněná z brutální vraždy svého manžela a prohlášená za nepříčetnou. Děsivé sny se jí prolínají se skutečností, přestává rozlišovat mezi realitou a halucinacemi a pod nátlakem bývalých kolegů, začíná podléhat pocitu, že se skutečně zbláznila.

Ghost ship (Loď duchů)

26. prosince 2006 v 14:18 | a-soon
Rok: 2002, USA/Austrálie
Režie: Steve Beck
Hrají: Gabriel Byrne, Julianna Margulies, Ron Eldard, Desmond Harrington, Isaiah Washington, Alex Dimitriades, Karl Urban, Emily Browning
O filmu:
V roce 1953 se za nevyjasněných okolností ztratila zaoceánská výletní loď - tak trochu jako Titanic. Úvodní scéna, ve které je názorně ukázáno, co se na lodi ve skutečnosti stalo, je naprosto dokonalá a dá se říct, že je to nejpovedenější scéna z filmu. To ale rozhodně neznamná, že by zbytek za nic nestál. Děj se dále přene se do současnosti, na palubu lodi zabývající se pátráním po neobjevených vracích. Ta jednoho dne tuto ztracenou loď objeví.
Jelikož posádka vraky nehledá jen tak z dobré vůle, ale pro peníze, zajímají se především o to, co na lodi je a co by se dalo zpeněžit. Začnou tedy loď prohledávat. Po chvíli se ale začnou členové posádky záhadně ztrácet a těm co zbývají začíná být jasné, že tady něco není v pořádku. V závěru filmu si všiměte scény, která jasně naznačuje, že mořské zlo (sea evil) zničit nelze a pokud máte jenom trochu pocit, že se vám to povedlo, objeví se znovu jinde nebo v jiné podobě.

Tuno Negro (Přízrak univerzity)

26. prosince 2006 v 14:00 | a-soon
Rok: 2001, Španělsko
Režie: Vicente J. Martín, Pedro L. Barbero
Hrají: Jorge Sanz, Fele Martínez, Maribel Verdú, Eusebio Poncela
Motto: Nevědomost zabíjí...!
O filmu:

Černý zpěvák nepřináší jen líbeznou píseň, ale i bolestivou smrt. Studenti usedající do univerzitních lavic netuší, že se nad nimi snáší temný tón jeho smrtelné ukolébavky. Jako přízrak univerzity tiše prochází učebnami i kolejemi. Jeho repertoár tvoří bolest, krev, agónie a řev umírajících obětí. Kdo se však skrývá za jeho maskou? Jaké jsou jeho skutečné motivy? Proč vraždí v pravidelných intervalech? Proč své oběti brutálně zohaví? Jedná se o zlo sahající až do šestnáctého století, nebo se v černém hábitu skrývá úchylný vrah? Nevíte? Měli by jste… Protože - nevědomost zabíjí!

Sleepy Hollow (Ospalá díra)

26. prosince 2006 v 13:40 | a-soon
Rok: 1999, USA
Režie: Tom Burton
Hrají: Johnny Depp, Christina Ricci, Miranda Richardson, Michael Gambon, Casper Van Dien, Jeffrey Jones, Christopher Lee a další...
O filmu:
Americký historický horror, ve kterém mladý konstábl vyšetřuje případ vražd, jenž má údajně na svědomí legendární bezhlavý jezdec. Mladý newyorský konstábl Ichabod Crane (Johnny Depp) je pro svou racionalitu a snahu využívat k práci moderních metod trnem v oku svým nadřízeným. Ti ho proto roku 1799 pošlou do odlehlé vesnice Ospalá díra, kde došlo již ke třem záhadným vraždám. Místní lidé věří, že mrtvého Van Garretta, jeho syna a vdovu Winshipovou, nalezené bez hlav, má na svědomí legendární bezhlavý jezdec, což byl podle legendy krutý hesenský žoldák, který bojoval během americké revoluce na straně Angličanů a před dvaceti lety zabit v lesích poblíž vesnice. Teď se prý mstí a nedá pokoj dokud nenajde svou hlavu. Crane však na legendy a přízraky nevěří a pustí se do vyšetřování. Ještě téže noci je zabit další muž a jeho osiřelý syn je odhodlán jeho smrt pomstít. Konstáblovi se snaží pomoci také dcera místního boháče Katrina Van Tessel (Christina Ricci), do které se Crane zamiloval. Poznámka soudce Philipse ho přivede k odhalení, že zavražděná vdova byla těhotná. Když se s pomocí Katriny začne orientovat v místních poměrech a vztazích a stane se svědkem toho jak bezhlavý jezdec nejprve utne hlavu Philipsovi, a poté zavraždí celou rodinu porodní báby Killianové, začne si věci dávat dohromady. Všichni mrtví měli něco společného s případem zavražděného Garretta a vdovou Winshipovou, které odkázal celý majetek. Buď byli svědky podpisu závěti nebo znali otce nenarozeného dítěte těhotné Winshipové. Crane podezírá místní elitu ze spiknutí s cílem získat dědictví po Garretovi a správně odhadne, že někdo vykopal hlavu bezhlavého jezdce a nyní ho s její pomocí ovládá. Každá další stopa ho však vede k podezření, že za vším je Katrina. Aby ji nemusel zatknout, rozhodne se odejít, cestou mu však náhoda pomůže pochopit, že všechno je jinak a dívka se ho naopak snažila ochránit. Rozhodne se vrátit a odhodlán utkat se s bezhlavým jezdcem a odhalit skutečného viníka, který stojí v pozadí celého případu..... (oficiální text distributora)

 
 

Reklama